Twilight Fan Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Normal Erkekler vs. Edward Cullen

Normal Erkekler vs. Edward Cullen Empty Normal Erkekler vs. Edward Cullen

Mesaj tarafından Rosalie (: Paz Şub. 06, 2011 2:39 pm

[b]A normal guy would say: "I love you baby!"
Edward Cullen would say: "You're my life now."

**Normal bir erkek : ''Seni seviyorum!'' der.
**Edward : ''Sen artık benim hayatımsın.'' der.

A normal guy would say: "I think I'm fallin in love with you."
Edward Cullen would say: "And so the lion fell in love with the lamb."

**Normal bir erkek ''Galiba sana aşık oluyorum.'' der.
**Edward : '' Sonunda aslan kuzuya aşık olur.'' der.

A normal guy would chose a random song from a random artist and dedicate it to you.
Edward would sing a song that he made by himself while he plays piano.

**Normal bir erkek rasgele bir şarkıcıdan, rasgele bir şarkı seçer ve sana onu ithaf eder.
**Edward piyano çalarken kendisinin yaptığı şarkıyı çalar ve okur.

If you die, a normal guy would find another girl to fall in love with.
If you die, Edward would kill himself because living a life,without you, doesn't worth to be lived.

**Eğer ölürsen, normal bir erkek kendine başka bir kız bulur.
**Eğer ölürsen, Edward kendini öldürür çünkü sensiz bir hayat, yaşamaya değmez.

Well, I wasn’t going to live without you. But I wasn’t sure how to do it—I knew Emmett and Jasper would never help… so I was thinking maybe I would go to Italy and do something to provoke the Volturi.
*Kitaptan alıntı : Sensiz yaşamayı planlamıyordum.Ama bunu nasıl yapıcağımdan emin değildim.Emmett ve Jasper bana asla yardım etmezdi biliyordum...belki italyaya gidip volturileri kışkırtırtmak için birşey yaparım diye düşündüm.

When you were far away from each other, a normal guy would say "I miss you."
When you were far away from each other, Edward would say "It's like you've taken half my self away with you."

**Normal bir erkek, birbirinizden uzakta olduğunuz zaman, ''Seni özlüyorum.'' der.
**Edward, birbirinizden uzakta olduğunuz zaman, ''Sanki bir yarımı seninle bırakmışım gibi hissediyorum.'' der.

A normal guy would say: "I love you, I told you many times, believe me!"
Edward Cullen would say: "After all the thousand times I’ve told you I love you, how could you let one word break your faith in me?"

**Normal bir erkek ''Sana kaç defa seni sevdiğimi söyledim, bana inan!'' der.
**Edward ''Sana binlerce kez seni sevdiğimi söylememden sonra, nasıl tek bir kelimenin benimle ilgili inancını yıkmasını sağlayabilirsin?'' der.

A normal guy would say: "You are really important to me."
Edward Cullen would say: "Do you really have any idea how important you are to me? Any concept at all of how much I love you?"

**Normal bir erkek '' Sen gerçekten benim için çok önemlisin.'' der.
**Edward '' Benim için ne kadar önemli olduğun hakkında bir fikrin var mı? Seni ne kadar çok sevdiğim hakkında herhangi bir fikrin?'' der.

A normal guy would say: "Before you, I was lost."
Edward Cullen would say: "Before you, my life was like a moonless night. Very dark, but there were stars—points of light and reason… And then you shot across my sky like a meteor. Suddenly everything was on fire; there was brilliancy, there was beauty. When you were gone, when the meteor had fallen over the horizon, everything went black. Nothing had changed, but my eyes were blinded by the light. I couldn’t see the stars anymore. And there was no more reason for anything."

**Normal bir erkek '' Senden önce, ben yoktum.'' der.
**Edward '' Senden önce hayatım aysız bir gece gibiydi. Çok karanlıktı ama yıldızlar vardı...Ve sen, gökyüzüme bir meteor gibi girdin. Ve bir anda her şey yanmaya başladı. Parlaklık vardı, güzellik vardı. Sen gittiğinde ve meteor ufka düştüğünde, her şey simsiyah oldu. Hiçbir şey değişmedi ama gözlerim ışık yüzünden kör olmuştu. Artık yıldızları da göremiyordum. Ve artık hiçbir şeyin anlamı yoktu.'' der.
Rosalie (:
Rosalie (:
♥°•Admin °•.♥
♥°•Admin °•.♥

https://twilight-fan-tr.yetkin-forum.com

- Similar topics