Twilight Fan Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yönetmen Seçildi[Güncellendi]

2 posters

Yönetmen Seçildi[Güncellendi] Empty Yönetmen Seçildi[Güncellendi]

Mesaj tarafından Rosalie (: Paz Şub. 06, 2011 1:17 pm

Güncellendi

Stephenie Meyer'dan Mektup

Selam Millet,

Etrafta dönen bir çok üzücü haberve spekülasyon varken, ben neler olup bittiğini bilmeniz gerektiğine karar verdim.

Öncelikle, sizler gibi bende, Catherine'in, Yeni Ay deneyimine bizlerle devam edememesinden dolayı üzüntü duyuyorum. Onu özleyeceğim. Sadece yaratıcı yönetmenliğini değil, arkadaşlığını da özleyeceğim. Açık görüşlülüğü ve güvenilirliği ile Alacakaranlık’ta harika bir iş çıkardı. Açıkçası serinin tüm filmlerini onun çevireceğini umuyordum.

Ve o giderken, bizi eli boş bırakmadı. Hala, onun kurduğu harika oyuncu kadrosuna ve yarattığı görsel dünyaya sahibiz.

Summit Filmcilik, Yeni Ay için yeni bir yönetmen bulmayı ilk önceliklerinden biri haline getirdi. Amerikan Pastası, Bir Erkek Hakkında ve Altın Pusula’nın yönetmeni olan Chris Weitz ile görüştüler ve sonunda onu kadroya dahil ettiler. Onun, bizim Twilight dünyamıza dahil olduğunu bildirmekten çok memnunum. Chris’le konuşma şansı buldum. Hikaye konusunda çok heyecanlı olduğunu ve filmi, kitaba olabildiğince yakın bir hale getirmek konusunda oldukça hevesli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki sizlerden, yani fanlardan haberdar ve hepinizi mutlu etmek istiyor. (Yani meşale ve yabalarla üzerine yürümenize gerek kalmayacak.)

Chris’le çalışacağım için çok heyecanlıyım. Onun birçok konuyu masaya oturtacağını düşünüyorum. Aynı, yönettiği ve benim her zaman favori filmlerimden biri olan Bir Erkek Hakkında’da yaptığı gibi senaryoya da katkıda bulunacağını düşünüyorum. Onun Yeni Ay için planlarını en kısa zamanda görmek için sabırsızlanıyorum.

Ayrıca Chris’in sizler için bir mektubu var. Eğer mektubuna şöyle bir göz atarsanız, onun siz fanlarla bağ kurmka için ne kadar hevesli olduğunu fark edeceksiniz.

Güncellendi

Yeni Yönetmen: Chris Weitz

Twilight'ın hakkı yeni bir yönetmene devrediliyor : o bir erkek olacak. EW.com kaynaklarının söylediğine göre Summit Enternainment Chris Weitz 'i Stephenie Meyer'ın cok satılan Twilight serisi kitaplarından New Moon'un yönetmenliğini yapmasını istiyor. Weitz en iyi işlerini genelde kardeşi Paul ile yapıyor. İkisi American Pie' yi tasarladılar ve yönettiler sonra American Pie filminin senaryosu bakımından Academy Award ödüllerini aldılar ayrıca About A Boy filminde de yardımcı yönetmenlik yaptılar. Chris'in ilk tek olarak yaptığı yönetmelik işi , Altın Pusula , yurtiçinde pek tutulmadı ama uluslararası'nda birçok kişi tarafından izlendi. Catherine Hardwicke tarafından yönetilen Twilight , bu zamana kadar $141 milyon'dan fazla brüt kazandı ama Hardwicke , yapım esnasında stüdyo ile fikir ayrılığı yaşadı. New Moon'u yapamayacağı anons edildi. Weitz'in Summit 'in en yüksek rütbesiyle sağlam bir arkadaşlığı var ;daha önce özel efektler konusunda deneyimli olmasından dolayı bu işin onun için kolay olacağı düşünüldü.Bir kaynak onun için 'Hayat standartı kaliteli birisi' demiş. Summit " New Moon'u yapması için Chris'le hala bir antlaşma yapmadık" demekte ısrar edip , Weitz'in ajansı da imzalanmıs hicbir antlasmanın olmadığını söylerken diğer kaynaklarda antlaşmanın yakınlarda yapılacağını ve Summit'in olası New Moon yönetmenleriyle görüşmeleri iptal ettiğini söyledi. Summit bu yönetmenlik kararını 14 Aralık , Pazar günü anons etmeyi planladı ve Weitz'in filmin hazırlıklarına başlayabilmesi için en erken pazartesi Vancouver, BC de olması gerekiyor.

Aralık 14,2008

Alıntıdır.

Chris Weitz'den Mektup

Sevgili Alacakaranlık, Yeni Ay, Bella, Edward ve Jacob fanları,

Şu geçtiğimiz günlerde, Stephenie Meyer’ın mükemmel ötesi kitap serisindeki fırtınalı romantizmle ilgilenmekteydim.

Yeni Ay’ı kitabın sayfalarından beyazperdeye, benim taşımama izin verdiği için Stephenie Meyer’a minnettarım.

Yönetmen değişimi, Twilight kitap serisinin ve filmin fanları için beklenmeyen bir sorundu. Bu yüzden içinizi rahatlaması ve en iyisini beklemeniz ve umut etmeniz için size bir sebep vermek amacıyla en çabuk tarafından bir şeyler yazmak istedim.

Yönetmenlik kariyerimin son on yılında, Yeni Ay gibi, literatüre göre karmaşık ve dolambaçlı bulunan işleri uyarlamayı seçtim. Bu işler her zaman için kitabı, karakterleri, hikayeyi ve karakterleri sevmekle, saygı duymakla ve kitabın fanlarının duygularına yanıt vermekle başlar.

Alacakaranlık’ın filmini izlediğimde, kesinlikle kendimi kaptırdım ve daha fazlası için aç bir hale geldim. Tabii ki, karakterler arasındaki mükemmel ötesi tutkuya, hikayesine ve insanları benimle çalışmaya iten konusuna vuruldum. Şimdi işim, bu bağlılığımı devam ettirmek.

Çoğunuz gibi bende, Catherine Hardewicke’in çıkardığı işi beğenenlerdenim. Onun, neden Yeni Ay’ı çekmediğini gerçekten söyleyemem çünkü onun kararlarını sorgulamadım. Ama şunu söyleyebilirim ki, beyazperdede uyarlanabilecek en iyi Yeni Ay çevrimini hazırlamak için kendimi bu işe adayacağım. Erkek bir yönetmen olduğum için, Bella’nın bakış açısını yakalayamayacağımı düşünenlere de sadece, bu duyguların evrensel olduğunu ve benim işimin de dünyadaki birçok yetenekli aktristle, buna benzer karmaşık çalışmalar yapmak olduğunu söyleyebilirim.

Üstelik, bunu size kanıtlamak zorundayım. Umut ve korkularınız konusunu olabildiğince hassas bir şekilde ele alacağıma söz veriyorum.

Bana bu fırsatı verdiğiniz ve bana inandığınız için teşekkür ederim.

En iyi dileklerimle...
Chris WEITZ
Rosalie (:
Rosalie (:
♥°•Admin °•.♥
♥°•Admin °•.♥

https://twilight-fan-tr.yetkin-forum.com

Yönetmen Seçildi[Güncellendi] Empty Geri: Yönetmen Seçildi[Güncellendi]

Mesaj tarafından Seher_Ashley Paz Şub. 06, 2011 9:07 pm

evet biliyorum .)
Seher_Ashley
Seher_Ashley